![](https://le-cdn.website-editor.net/s/aec19dc0498b40809c8225a0009272c8/dms3rep/multi/opt/ukr.theatre-1920w.png?Expires=1674415644&Signature=eYFgF2-pUcmmWGZkCTghIh4M6voo1UbzY5g9EmX2BFb7NabtFZblqGLhJ2t7jBuXEDLMxuE2bYjnEh92vB6x8z1tQkYCLVKc~OUif2beyOLDhd63XPLTKY0zMoFTmDH6tWnmZnajKsYsCxIXHaaGd0I3MGCSiwHxjgjU0oFUyRRdWIZrj5XAhizpu~cty7c1gsPOJtNE6B5F2SVM5VNlWeKA0aE3KSeoBLa0hx1zE55lphCiAWwobQWBVbb9r~89Kg0Z8DkyU71~tzHyfFNG7SAIwK56uv42d5lOBOY-Z237~LyDIMCI3E9R7TyOCmS2s44Jr573Zjfffmdekctmfg__&Key-Pair-Id=K2NXBXLF010TJW)
20 жовтня 2022 року з 16:00 до 17:30
Сорбський музей
УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР У НІМЕЧЧИНІ Лекція-бесіда
з
БІРГІТ ЛЕНГЕРС (кураторка фестивалю “Радар Ост” у Німецькому Театрі в Берліні, директор Stadt: Kollektiv при Дюссельдорфському театрі Schauspielhaus)
СТАС ЖИРКОВ (режисер, директор “Лівобережного театру”, Київ/Україна, художній керівник Театру на Лінкен Уфер у Києві, гостьовий режисер Schaubühne Berlin у 2022 році)
Біргіт Ленгерс та Стас Жирков розповіли про свій досвід роботи з українським театром у Німеччині після початку війни:
Бірґіт Ленґерс – мисткиня-медіаторка, драматургиня та театрознавиця. Вона мислить і працює через кордони – топографічно, транскультурно чи міждисциплінарно. Після п’яти років викладання в Університеті Гільдесгайму та роботи на незалежній сцені, зокрема з режисером Торстеном Ленсінгом та розробником проєктів у Німецькому театрі за кордоном (GTA) у трансатлантичному контексті, вона перейшла до Німецького театру в Берліні з Ульріхом Хуоном у 2009/10 роках. У “ДТ” вона відповідає за відділ “Молодість ДТ” та міжнародний відділ “ДТ”. Як куратор фестивалю RADAR OST, який відбувається щорічно з 2018 року, Біргіт Ленгерс має численні міжнародні контакти, особливо у Східній Європі. З сезону 2020/21 разом з Бассамом Газі керує Stadt: Kollektiv, партисипативною секцією в Дюссельдорфському театрі “Schauspielhaus”.
Стас Жирков З 2014 по 2019 рік художній керівник театру “Золоті ворота”. З 2019 року художній керівник Лівобережного театру, м. Київ. З 2021 року також завідувач театральної кафедри Київської міської академії естрадного та циркового мистецтв. Жирков є багаторазовим лауреатом численних нагород. У 2011 році став лауреатом театральної премії “Київська пектораль” у номінації “Кращий режисерський дебют” з виставою “Наташина мрія” Ярослави Пулинович. У 2017 році йому присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”. У 2021 році отримав нагороду Viva! Нагороди – “Прорив року” в номінації “Мистецтво”. Міжнародні робочі зв’язки пов’язують його з Магдебурзьким театром, де у 2016 році він брав участь у німецько-українському фестивалі “Дикий Схід. Подія – Україна”.